Serie A

Poshtë “diktatura e Coronavirusit”, katër data për rinisjen e Serisë A!

Vullneti i UEFA-s për të mbyllur sezonin 2019-20 në 30 qershor (jo vetëm kupat europiane, por edhe kampionatet kombëtare), i vendos ligat me shpatulla pas muri. Nëse diktati i mbërritur dje nga Nyoni do të jetë i pakthyeshëm (marrëveshja për Euro 2020 ishte gjithashtu në qershor, por u shty një vit), këtë e vendos evolucioni i virusit në Kontinentin e Vjetër.

Specialistët e UEFA-s përsëritën mundësinë e zhvillimit të ndeshjeve me dyer të mbyllura, por nuk dihet kur mund të nisin garat.

Drejtuesit e Ligës Italiane të Futbollit në kalendarin e tyre kanë qarkuar me të kuqe datën 25 prill. Është data e çlirimit të Italisë nga diktatura fashiste dhe mund të bëhet (ose të paktën ata shpresojnë kështu) data e çlirimit të futbollit italian nga… diktatura e Coronavirusit.

Kthimi për të luajtur, edhe me dyer të mbyllura, para fillimit të majit, do të lejonte që kampionati të mbyllej deri më 30 qershor (12 javë plus 4 ndeshje të prapambetura), gjithashtu do të mbylleshin edhe kupat europiane dhe Kupa e Italisë. Problemi është se nuk ka siguri se gjithçka do të rinisë të shtunën, më 25 prill. Drejtuesit e Serisë A kanë studiuar edhe perspektiva të tjera: një rinisje më 2 maj, një në 9 dhe një në 16 të këtij muaji. Në dy rastet e fundit, t’i luash të gjitha raundet deri më 30 qershor do të ishte praktikisht e pamundur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency