Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Postecoglu: Hoqën VAR-in? Super, do të transferohem atje

Suedia bëhet Federata e parë që tërhiqet nga teknologjia VAR. Pasi vunë re se shumica e klubeve dhe Federatave rajonale ishin kundër përdorimit të VAR-it, drejtuesit e futbollit nordik vendosën të refuzonin teknologjinë.

Në lidhje me këtë temë ka reaguar edhe Ange Postecoglu. Trajneri i Tottenhamit, i cili njihet për qëndrimin e tij kundër VAR-it, e komentoi me një batutë ngjarjen e fundit.

Lexo edhe: 

Tani nuk ka më VAR në Suedi? Atëherë do të shkoj të trajnoj atje”, u shpreh trajneri australian me origjinë greke. I cili protestoi ndaj vendimeve të arbitrave pas derbit Tottenham-Arsenal (2-3).

Spurs u mposhtën nga skuadra e Mikel Artetës në fundjavë, duke komplikuar në maksimum mundësitë e kualifikimit në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Aston Villa e vendit të katërt është 7 pikë larg. Por Tottenhami ka luajtur dy ndeshje më pak se ekipi i drejtuar nga Unai Emery.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...