Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Potencial i madh, i frikshëm në duele”, mbrojtësi i Shqipërisë U21 firmos me klubin historik

Geraldo Bajrami me skuadër të re. Mbrojtësi 22-vjeçar i lindur në Birmingem, i cili ka veshur 8 herë fanellën e Shqipërisë U21, ka firmosur me Notts County, klubin e katërt më të vjetër në historinë e futbollit.

Qendërmbrojtësi shtatlartë do të luajë në divizionin e pestë të futbollit anglez, teksa shkroi në rrjetet sociale: “Mezi po e pres këtë sfidë të re”.

Bajrami mbylli sezonin e fundit me Kidderminster në divizionin e gjashtë. Notts County ka siguruar edhe shërbimet e kapitenit të Kidderminster: Sam Austin.

Trajneri i Notts County, Luke Williams vlerësoi potencialin e lojtarit shqiptar: “Geraldo ka fizikun, dinamizmin, dëshirën dhe aftësinë për të luftojë një kundër një ndaj çdo kundërshtari, duke na dhënë gjithashtu qetësi dhe cilësi të jashtëzakonshme në fazën tonë të ndërtimit të lojës. Ne jemi vërtet të emocionuar për potencialin e tij“.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...