Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Potter pranë shkarkimit, ja kush mund ta zëvendësojë

Chelsea ka disa gati disa alternativa nëse vendos të shkarkojnë trajnerin Graham Potter. Blutë pësuan një tjetër humbje këtë të diel ndaj rivalëve londinezë të Tottenhamit, çka e shton më shumë presionin mbi teknikun aktual.

Chelsea tani ka fituar vetëm një nga 11 ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Golat e pjesës së dytë të shënuar nga Oliver Skipp dhe Harry Kane u dhanë një tjetër goditje bluve të Londrës.

Potter është mbështetur fort nga bordi i Chelsea-s, pavarësisht një ecurie të dobët të rezultateve. Por duket se kupa është mbushur dhe ish-trajneri i Brighton nuk ka më alibi për të qëndruar në detyrë.

Chelsea ka shënuar vetëm katër gola në ndeshjet e fundit. Mediet angleze kanë zbuluar pas humbjes së fundit edhe emrat që mund ta zëvendësojnë Potterin.

Lexo edhe:

Bëhet fjalë për Maurizio Pochettinon, ish-trajnerin e Tottenhamin dhe Zinedine Zidane, ikonën e Realit të Madridit.

Të dy janë të lirë: Pochettino ka mbetur pa skuadër që kur u largua nga PSG (parizienët emëruan Galtier), ndërsa Zidane është ende në kërkim të një klubi që pas “divorcit” me Realin e Madridit thuajse dy vjet më herët.

Emra të tjerë, që mund të marrin detyrë e Potterit janë Luis Enrique dhe Thomas Tuchel. Për gjermanin do të bëhej fjalë për një rikthimin, pasi e kishte këtë post para se të emërohej pikërisht Potter.

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...