Euro 2020

Poulsen ndëshkon Zvicrën, Xhaka e Shaqiri rrezikojnë kualifikimin

Zvicra vë në diskutim kualifikim në Euro 2020, pasi u mposht 1- nga Danimarka (rival direkt), në sfidën e zhvilluar në “Telia Parken” të Kopenhagenit. Golin e vetëm të kësaj përballjeje direkte e realizoi Poulsen në minutën e 84-t, pasi u shërbye mënyrë perfekte nga Christian Eriksen.

Në fakt, Zvicra ishte më pranë fitores, pasi Admir Mehmedi humbi një rast të pastër në fillim të pjesës së dytë dhe Rodriguez goditi traversën, por danezët u treguan cinikë dhe realizuar në momentin më të mirë të “helvetëve”. Duhet theksuar edhe pritja e Schmeichel në kohën shtesë, që i mohoi të paktën një pikë ekipit të Zvicrës. Në këtë takim luajtën vetëm dy shqiptare, Mehmedi dhe Granit Xhaka, ndërsa Shaqiri nuk ka qenë i grumbulluar për arsye dëmtimi.

Më herët, por në Grupin D, Irlanda barazoi 0-0 në transfertë me Gjerogjinë. Irlanda dhe Danimarka kryesojmë me nga 12 pikë, ndërsa Zvicra ndjek me 4 pikë më pak.

Në Grupin F, Rumania bëri detyrën në transfertë përballë Ishujve Faroe, duke fituar 0-3, ndërsa në Grupin J Bosnjë Hercegovina iu imponua 4-1 Finlandës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency