Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Prag derbi, mungesa e stabilitetit problemi i Tiranës

Tirana ndodhet në vendin e parë të renditjes në Superiore dhe synon që të ruajë fronin e kampionit. Megjithatë e ndjen presionin e Partizanit, që ka marrë tri pikë më pak.

Bardheblutë kanë një ekip të konsoliduar, por mungesa e stabilitetit është problemi që kanë hasur në ndeshjet e fundit. Në shtatë përballjet e fundit në të gjitha garat, të besuarit e Orges Shehit nuk kanë mundur që të marrin dy fitore radhazi.

LEXO EDHE: 

Ndërkohë kanë regjistruar katër fitore dhe tri humbje. Edhe pse nuk po kalojnë momentin më të mirë të mundshëm situata mbetet në favor të kampionëve.

Tirana jo vetëm kryeson kampionatin, por janë me një këmbë edhe në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë pasi mundën 1-4 në transfertë Kastriotin. Ndeshja e e kthimit do të jetë formalitet.

Bardheblutë kanë mbrojtjen më të fortë të kampionatit, teksa kanë një mesatare pësimi më të ulët se një gol për ndeshje. Në 23 javë janë ndëshkuar vetëm 18 herë. Tirana kërkon titullin e 27-të në histori, që do të ishte i treti në pesë vitet e fundit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...