Kupa e Italise

Prandelli feston suksesin e parë “vjollcë”, Ismajli titullar në kualifikimin e Spezias

Cagliari ia ka dalë të mposhtë Veronën me rezultatin 2-1 dhe të kualifikohet për në fazën e 18-/8-ave të Kupës së Italisë, Në sfidën e zhvilluar në Sardegna, ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me anë të Cerrit në pjesën e parë.

Verona riktheu baraspeshën me anë të Colley në minutën e 75-të, ndërsa në shtesë ishte Sottil që shënoi sërish për sardët dhe vulosu kualifikimin për në raundin e 1/8-ave, ku Cagliari do të gjejë përballë Atalantën.

Po me rezultatin 2-1, falë një dopiete në Brunettës, fitoi edhe parma ndaj Cosenzës dhe kaloi për në fazën e 1/8-ave, ku do të gjejë përballë një kundërshtar aspak të lehtë, si kryeqytetasit e Lazios.

Cesare Prandelli festoi suksesin e parë në stolin e Fiorentinës, pikërisht në Kupën e Italisë, pasi vjollcët fituan me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Udineses dhe u kualifikuan për në fazën e 1/8-ave, ku do të gjejnë përballë Interin. Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi në barazim pa gola, ndërsa goli që vulosi kualifikimin e Fiores, u shënua nga i riu Montiel në minutën e 119’.

Kualifikohet për në fazën e 1/8-ave edhe Spezia, që triumfoi me rezultatin 2-4 në transfertën ndaj Bolognës. Koha e rregullt në “Dall’Ara” përfundoi në barazim 2-2, ndërsa në shtesë miqtë shënuan edhe dy herë të tjera, duke siguruar kualifikimin. Titullar për Spezian ishte edhe mbrojtësi I Kombëtares Shqiptare, Ardian Ismajli, që luajti 120 minuta dhe bëri një ndeshje mjaft të mirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency