Bundesliga

Prapaskena, ish-drejtuesi i Bayernit: Mane mund të vinte tetë vite më parë, nuk ndodhi prej Ribery

Bayern Munchen ka përforcuar ofensivën me Sadio Mane. Sulmuesi 30-vjeçar ka firmosur deri në 2025 me kampionët e Gjermanisë, kontratë nga e cila do të përfitojë 17 milionë euro neto në sezon.

Klubi bavarez e kërkoi edhe 8 vite më parë lojtarin senegalez. Ish-drejtori teknik i Bayernit, Michael Reschke, zbuloi një prapaskenë interesante rreth verës së vitit 2014.

Mane luante me austriakët e Salzburg, Bayerni e tentoi, por lojtari afrikan përfundoi në Premier League te Southampton për shumën e 23 milionë eurove.

Ne e pamë atë si një anësor ofensiv, por Ribery dhe Robben ishin më të mirë se ai dhe kishin përparësi për të luajtur në formacion. Por, tani, Mane nuk është i njëjti lojtar që ishte 8 vjet më parë.

Ai ishte shumë i talentuar, shpërthyes dhe me ritëm të jashtëzakonshëm, një lojtar realisht premtues. Tani ai është një lojtar më i pjekur”, deklaroi ish-drejtuesi i Bayernit, që preferoi të vijonte me francezin Ribery në krahun e majtë të sulmit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency