Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Prapaskena, Kaka: Neymar donte të ikte nga PSG, ju tregoj problemin që kishte

Kaka ka një miqësi të madhe me Neymar. Ish-ylli i Milanit, i cili fitoi gjithçka me fanellën kuqezi, ka zbuluar një prapaskenë të sulmuesit të PSG-së, i cili dëshironte të rikthehej te Barcelona në të kaluarën.

Unë dhe Neymar jemi miq të ngushtë. Bisedojmë shumë me njëri-tjetrin dhe e di se në vitin 2019 ai kaloi një periudhë të keqe te PSG. Neymar donte të rikthehej te Barcelona.

Ai kishte probleme me tifozët, por sot është i lumtur. Tani është i fokusuar tek e ardhmja dhe e cilëson premtues projektin e klubit. Ai është i lumtur sot dhe shpreson të fitojë Champions League”, deklaroi Kaka për beIN SPORT.

Neymar e ka filluar shumë mirë sezonin e ri me kampionët e Francës dhe ndodhet në formë shumë të mirë sportive. Deri tani, 30-vjeçari numëron 11 gola dhe 9 asiste në të gjithë kompeticionet.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...