Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Premier League kthen sytë nga Italia, por mbrojtësi preferon Juventus

Koni De Winter, i huazuar nga Juventusi te Empoli deri në qershor të 2023-shit (pa mundësi blerjeje), ka tërhequr vëmendjen e pesë klubeve të Premier League.

Mediet italiane raportojnë se vlera e kartonit të mbrojtësit ka shkuar në 12 milionë euro, ndërsa disa nga klubet angleze që kanë shfaqur interes për belgun janë West Ham dhe Southampton.

Megjithatë duket se prioritet për vetë mbrojtësin është që të veshë fanellën e Belgjikës dhe atë të Juventus.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...