Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Premier League? Po, një ditë do të transferohem në Angli”

Victor Osimhen po luan me Nigerinë e tij në Kupën e Kombeve të Afrikës. Kompeticion të cilin “Super Shqiponjat” nuk e fitojnë prej vitit 2013.

Sulmuesi i Napolit në Serie A dhe një ndër më të mirët në rolin e tij, ka folur rreth së ardhmes. 25-vjeçari është i sigurt se një ditë do të luajë në Premier League.

Sigurisht që në të ardhmen do të luaj në Angli, një ditë do të transferohem në Premier League. Për momentin, unë kam plane të tjera në lidhje me karrierën time.

Lexoni edhe:

Gjithsesi, të gjithë do e marrin vesh se çfarë do të ndodhë kur të vijë momenti i duhur për të kryer lëvizjen e radhës”, shprehet Osimhen.

Bomberi nigerian shkëlqeu gjatë sezonit të kalur, duke ndihmuar Napolin me golat e tij të fitonte titullin kampion në Itali pas 33 vitesh.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...