Katar 2022

Premio më e lartë se në Rusi/ DFB “hap thesin”, karikon Gjermaninë para Botërorit

Gjermania është një nga Kombëtaret që synojnë gjithmonë maksimumin dhe fitimin e çdo trofeu të mundshëm. “Pancerat” e Hansi Flick kanë si objektiv triumfin në Botërorin Katar 2022, që do të zhvillohet në periudhën 20 nëntor-18 dhjetor.

Katër herë kampionët e botës bëjnë pjesë në grupin E bashkë me Spanjën, Kosta Rikën dhe Japoninë. Reuters zbulon edhe premion që është vendosur për lojtarët e Gjermanisë në rast të suksesit në Katar.

DFB (Federata Gjermane e Futbollit) ka vendosur të dëmshpërblejë çdo anëtar të kombëtares gjermane me nga 400 mijë euro nëse trofeu i madh zbarkon në Berlin, 50 mijë më shumë se premio e vendosur në Kupën e Botës Rusi 2018.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency