Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Premio më e lartë se në Rusi/ DFB “hap thesin”, karikon Gjermaninë para Botërorit

Gjermania është një nga Kombëtaret që synojnë gjithmonë maksimumin dhe fitimin e çdo trofeu të mundshëm. “Pancerat” e Hansi Flick kanë si objektiv triumfin në Botërorin Katar 2022, që do të zhvillohet në periudhën 20 nëntor-18 dhjetor.

Katër herë kampionët e botës bëjnë pjesë në grupin E bashkë me Spanjën, Kosta Rikën dhe Japoninë. Reuters zbulon edhe premion që është vendosur për lojtarët e Gjermanisë në rast të suksesit në Katar.

DFB (Federata Gjermane e Futbollit) ka vendosur të dëmshpërblejë çdo anëtar të kombëtares gjermane me nga 400 mijë euro nëse trofeu i madh zbarkon në Berlin, 50 mijë më shumë se premio e vendosur në Kupën e Botës Rusi 2018.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...