Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Premtimi i Koemanit: Holanda do t’i kthehet futbollit dëfryes

Ronald Koeman rikthehet në krye të Kombëtares së Holandës. 59-vjeçari merr detyrën që kishte i mirënjohuri Luis van Gaal, nën drejtimin e të cilit “tulipanët” shkuan deri në çerekfinale të Botërorit “Katar 2022”. Prillin e kaluar, Federata Holandeze e Futbollit ra dakord me Koemanin që të rikthehej në krye të “Tulipanëve” më 1 janar 2023.
Koeman u zotua këtë të hënë në një konferencë për shtypin se do ta kthejë Holandën në lojën e futbollit tërheqës dhe sulmues, atë lojë me të cilën dëfrente para se ish-mbrojtëse t’i “braktiste” portokallinjtë kur pranoi të nënshkruante me Barcelonën në gusht të vitit 2020.

Gjatë dy viteve në krye të Holandës (2018-2020), Koeman siguroi kualifikimin në “Euro 2020” dhe finalen e edicionit të parë të Nations League.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...