Serie A

Premtimi i Sarrit për Ronaldon: Të bëj të thyesh rekordin e Higuain

Në takimin e tyre të parë, Maurizio Sarri i ka shpjeguar idenë e tij të lojës sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo dhe i ka premtuar këtij të fundit se do t’i krijojë kushtet e përshtatshme për ta bërë të shënojë më tepër se 40 gola në sezon.

Objektivi është të tejkalohet shifra e Higuain, që me Sarrin në pankinë, shënoi 36 gola në një sezon të vetëm me Napolin, ndërsa tani është pikërisht argjentinasi ai që luan në majë të sulmit dhe duhet të ndihmojë Ronaldon të thyejë këtë rekord.

Në skemën e Sarrit, Higuain luan në majë të sulmit dhe Ronaldo niset nga e majta, por me ndryshimin se portugezi ka lirinë për t’u zhvendosur drejt qendrës apo edhe në zonë dhe për të tentuar të shfrytëzojë hapësirat e lëna nga argjentinasi, për të shënuar gol.

Starti në fakt nuk ka qenë i keq, pasi Ronaldo ia ka dalë të dërgojë dy herë topin në rrjetë, ndonëse i pari i shënuar ndaj Parmës, iu anulua për pozicion jashtë loje. Megjithatë kampionati është ende i gjatë dhe portugezi e Sarri kanë kohë të arrijnë objektivin e përbashkët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency