Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Prenga rikthehet në ring, ndaj kolumbianit Geles për ‘knock out’-in e radhës

Prenga rikthehet në ring
Prenga rikthehet në ring

Kristian Prenga rikthehet në ring në mesin e muajit korrik, për të ndezur “Atlantic City” me një tjetër sfidë të madhe. Boksieri kuqezi do të duelojë për titullin WBA. 32-vjeçari do të ndeshet me kolumbianin Santander Silgado Gelez. Gelez është një kundërshtar me eksperiencë, teksa në karrierën e tij ka arritur që të marrë 32 fitore, prej të cilave 26 me “knock out”.

Lexo edhe: 

Megjithatë, Prenga është besimplotë se në “Boardwalk Hall” do të arrijë fitoren e 14-të në karrierën e tij si profesionit, teksa deri më tani të 13 fitoret e arritura i ka regjistruar me “knock out”.

Boksieri nga Mirdita synon që të festojë sërish me tifozët kuqezi që ndodhen në Shtete e bashkuara të Amerikës për një tjetër sukses madhështor, që të marrë me vete një tjetër titull të rëndësishëm.

Sfida e 22 korrikut mes Prengës dhe Gelez do të vijë në ekranin e SuperSport Digitalb.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....