Bundesliga

“Pres edhe një dhuratë”, Interi gati t’i plotësojë dëshirën e fundit Inzaghit

Pres edhe një mbrojtës për të zëvendësuar Andrea Ranocchian”, deklaroi Simone Inzaghi përpara sfidës së fituar në Lecce, që i siguroi Interit suksesin e parë në kampionat.

Drejtuesit e klubit janë gati t’i plotësojnë dëshirën trajnerit dhe janë fokusuar te Manuel Akanji. 27-vjeçari zviceran ka edhe një vit kontratë me Borussia Dortmund.

Gjermanët kërkojnë 20 milionë euro për kartonin e qendërmbrojtësit, i cili dëshiron të provojë një aventurë të re pas 3.5 viteve në “Signal Iduna Park”.

Zikaltrit nuk mund të paguajnë shumën për momentin dhe po tentojnë huazimin e tij. Nëse verdhezinjtë gjermanë pranojnë huazimin e tij, Akanji është gati të rinovojë deri në vitin 2024.

Lojtari numëron 41 ndeshje me kombëtaren e Zvicrës, trajneri Inzaghi e vlerëson shumë dhe ditët e ardhshme pritet të sjellin akordin e transferimit të tij në Serie A.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency