Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Presidenti Duka i bashkohet UEFA-s dhe yjeve të futbollit në ndeshjen e bamirësisë për viktimat në Slloveni

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka marrë pjesë në iniciativën e ndërmarrë nga Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin, i cili ka organizuar një ndeshje futbolli bamirësie me yjet e futbollit për të ndihmuar viktimat e përmbytjet katastrofike që goditën Slloveninë disa javë më parë.

Shumë yje të futbollit botëror pranuan me kënaqësi ftesën e Presidentit Ceferin. Buffon, Shevchenko, Maldini, Figo, Boban, Zanetti, Abidal, Mijatović, Šmicer, Vidić, David James, Karagounis, Mandzukić, Mikael Silvestre e të tjerë luajtën këtë herë “për Slloveninë”.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...