Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Presidenti i Atleticos “kërcënon” Barçën: Lojtar i madh, po është yni

Enrique Cerezo, president i Atléticos së Madridit, komentoi këtë të diel momentin e mirë që po kalon João Félix te Barcelona, ​​ku luan në huazim nga “colchoneros”.

“Ai është lojtari ynë, ne duhet ta mbrojmë, ta ndihmojmë dhe të mendojmë se nëse është mirë, ai është gjithashtu i mirë për ne.

Lexo edhe:

Gjithmonë kemi thënë se ai është një lojtar fantastik dhe këtë po e tregon te Barcelona. Nuk u përshtat me ne. Ai është një lojtar i madh te Barcelona.

Ndoshta nuk ishte i përgatitur për ne. Nuk funksionoi, nuk tregoi gjithçka që kishte. Shkoi tek Chelsea dhe e njëjta gjë ndodhi. Tani në Barcelonë po shfaqet, lojtarët e mëdhenj përfundojnë gjithmonë duke e bërë këtë”, tha Cerezo, cituar nga shtypi spanjoll, para derbit të Madridit.

João Félix është në huazim te Barcelona deri në fund të sezonit dhe ka kontratë me Atléticon deri në vitin 2029.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....