Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Presidenti i Ballkanit: Daja, punë të mrekullueshme, besoj shumë te përvoja e tij

Arsim Kabashi, president i Ballkanit, në një lidhje të drejtpërdrejt me “Zona Gol”, foli për titullin kampion të fituar për të dytin vit radhazi nga skuadra  nga Suhareka, për trajnerin Daja dhe synimin për të ardhmen.

Si ka shkuar festa e titullit?

Kemi festuar gjatë, deri në mëngjes, për titullin e dytë radhazi.

Si ndiheni që po shkruani historinë si drejtues i Ballkanit?

Për pesë vjet, që kur e kemi marrë ne drejtimin, dy herë kemi qenë nënkampionë dhe dy herë të tjera kampionë. Na u desh të merrnim një trajner nga Shqipëria për t’ia dalë. Daja ka bërë një punë të mrekullueshme, shpresojmë të qëndrojë për shumë vite.

Vetëm rezultatet e mbajnë Dajën te Ballkani?

Trajnerëve puna u matët me rezultate. Ka bërë punë të mrekullueshme, me shumë profesionalizëm. Rezultatet e mbajnë te ne. Për vitin e dytë radhazi i arritëm objektivat. Të shohim si do të shkojnë gjërat në vitin e tretë.

Një vit më parë e fituat titullin me lehtë, me 12 pikë diferencë…

Lexo edhe:

Ka qenë një sezon më i vështirë, sepse kemi luajtur shumë ndeshje në Europë. Kemi pasur shumë lëndime dhe jo shumë lojtarë zëvendësues. Skuadrat kundërshtare kanë pasur dëshirë të japin më shumë kundër nesh. Çdo ndeshje ishte e vështirë. Vjet ishim katër kandidatë për titullin, sivjet kishim vetëm Dritën.

Tashmë do të mendoni për Europën, me më shumë uri?

Do të jetë shumë e vështirë, por besoj shumë në përvojën e trajnerit dhe të lojtarëve. Nisemi për atë synim, të shohim si do të shkojë. Kemi edhi një javë, pastaj do të shohim për përforcimet. Shpresoj që trajneri Daja t’i fitojë bastet me mua.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...