Ligue 1

Presidenti i Brest kërkon mbylljen e kampionatit: Nuk e çoj skuadrën në Paris

Presidenti i Brestit në Ligue 1 të Francës, Denis Le Saint është rreshtuar në krahun e atyre që duan t’i jepet fund sezonit menjëherë, për të mos rrezikuar shëndetin e futbollistëve, por edhe të njerëzve të sportit prej koronavirusit.

Në një intervistë të dhënë për L’Equipe”, Le Saint deklaroi se nuk ekzistojnë kushtet dhe garancitë më minimale që ky sport të mund të vijojë, ndaj bëri thirrje për të marrë vendime “të dhimbshme, por të drejta”.

“Shëndeti është një faktor esencial, për të cilin duhet të marrim vendime të forta. Futbolli nuk është prioritet në ditët e sotme, por thjesht një hobi. Francezët nuk kanë pikën e dëshirës për të hyrë në stadium dhe të luhet pa praninë e publikut, është diçka që nuk e dëshiron askush, pasi i heq vlerat dhe bukurinë futbollit. Nuk ka sens të vijojmë të luajmë kështu, pasi aspekti financiar është për t’u marrë në konsideratë, por shëndeti është më i rëndësishëm.

Bresti renditet në vendin e 14 në kampionatin francez dhe një nga ndeshjet që duhet të luajë në raste se gjithçka do të rifillojë, është transferta e Parisit, që është njëkohësisht vendi më i prekur nga koronavirusi në Francë, ndaj presidenti i Brest deklaron se nuk do të dërgojë skuadrën e tij në kryeqytet.

“Unë as që nuk e marr në konsideratë të dërgoj skuadrën time të luajë në Paris, në maj apo në qershor. Rreziqet janë shumë të mëdha dhe unë kam mjaftueshëm respekt për lojtarët e stafin e skuadrës time, ndaj nuk dua t’i përfshij. Për mua Ligue 1 ka përfunduar dhe kampionati duhet të mbyllet edhe zyrtarisht, pasi zhdukja e këtij virusi kërkon lëvizje sa më të pakta dhe kohë të gjatë në dispozicion”, deklaroi Le Saint.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency