IPKO Superliga

Presidenti i Dritës: Na kënaqte edhe vendi i 2-të, kemi shpenzuar mbi 1 milionë euro!

Titulli kampion në Kosovë, ishte diçka e papritur edhe për vetë presidentin e Dritës Valon Murseli. Numri 1 i intelektualëve i kishte vendosur si objektiv kryesor skuadrës për këtë sezon futbollistik, kualifikimin në Europa League, pra vendin e 2-të në kampionat. Fitimi i kampionatit ishte një bonus i madh për të gjithë edhe për vetë presidentin e Dritës Murseli.

“Në fillim të kampionatit jemi ulur me kryesinë dhe kemi folur çfarë presim nga Drita dhe lojtarët e trajneri. Dëshira ishte dalja në Evropë, titulli ishte i dyti. Kishim qenë të kënaqur edhe me vendin e dytë. Para dy viteve kemi bërë shumë gabime, dolëm kampion, por kishte eufori dhe i harruam lojtarët si Fazliu dhe iku Rexha, por këtë sezon jemi përgatitur për këto gjëra.

“Dua t’ju them se lojtarët e huaj cilësorë nuk po vijnë në Kosovë. Ata po hezitojnë të luajnë në Kosovë. Nuk ka infrastrukturë për të sjellë yje këtu. Pra ky është problemi. Ne mundemi të sjellim lojtar cilësor, por 34 vjeç, të rinjtë dhe të mirët nuk mund të sjellim. E kemi nis me 200 mijë euro investime në vitin tjetër e kemi rrit me 600 mijë dhe këtë sezon me mbi 1 milion euro”, tha Murseli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency