Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Presidenti i gjigantëve turq, gati ta blejë Icardin: Është “yll” botëror, nëse PSG…

Galatasaray është gati të blejë përfundimisht kartonin e Mauro Icardit, i transferuar në verë te gjigantët turq në formën e huazimit nga PSG. Presidenti i skuadrës nga Stambolli, në një deklaratë për televizionin turk TRT Spor, theksoi se argjentinasi është një “yll” botëror i futbollit dhe si i tillë i intereson ta ketë për një kohë të gjatë në skuadër.

“Nëse Paris Saint Germain dëshiron ta shesë Mauro Icardin dhe kërkesat e tyre ekonomike u përshtaten kushteve tona, Galatasaray nuk do të hezitojë të shtojë në organikë një “yll” global si Icardi,” – u shpreh Dursun Özbek.

Në fakt, klubi turk paguan vetëm një pjesë të vogël të pagës Mauro Icardit, ndërsa rreth 6 milionë euro ia paguan PSG.

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...