Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Presidenti i LaLiga-s, Tebas: Duhet të mendohemi për VAR, nuk po funksionon

Teknologjia në futboll vijon të mbetet një temë e gjerë diskutimi. VAR shkakton shumë polemika me një pjesë të madhe të skuadrave që vijojnë të vendosin në dyshim vendimet e arbitrave. Së fundmi, në lidhje me sistemin VAR foli edhe presidenti i La Ligas, Javier Tebas.

Ky i fundit u shpreh se duhet parë më mirë si po funksionon VAR-i, ndërsa ndër të tjera shtoi se e rëndësishme është që për teknologjinë duhet të vendosen njerëzit e duhur.

Lexo edhe:

“Duhet të shohim pak më shumë këtë çështjen e VAR-it. E kam edhe te njerëzit që janë të përfshirë me VAR, nëse janë ata të duhurit. Kjo pjesë është e rëndësishme sepse ata duhet të jenë të pavarur. E di që ka edhe shumë skuadra të cilat nuk janë të lumtura me vendimet e VAR, por po bashkëpunojnë. Duhet të gjejmë zgjidhjen e duhur”, u shpreh Tebas.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...