Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Presidenti i LaLiga-s, Tebas: Prej tre vitesh nuk flas me Perez!

Real Madrid duket më pranë se kurrë marrëveshjes me Kylian Mbappe. Këto zëra i bën edhe më të fortë presidenti i LaLiga-s, Javier Tebas i cili theksoi se me 99%, francezi do të jetë pjesë e “Los Blancos” në sezonin e ardhshëm. Ndër të tjera, Tebas shtoi se prej tre vitesh nuk komunikon me presidentin e Real Madrid, Florentino Perez.

“Ka 99% që Mbappe të transferohet te Real Madrid në sezonin e ardhshëm, por nuk e di nëse lojtari ka fimosur apo jo. Ky është patjetër një lajm i madh për Realin dhe për ligën, bëhet fjalë për një nga futbollistët më të mirë në qarkullim. Siç e shoh unë, tre janë lojtarët më të mirë aktualisht, Haaland, Bellingham dhe Mbappe. Dhe, tani besoj se dy prej tyre do të jenë pjesë e Real Madrid.

Lexoni edhe:

Raporti me Florentino Perez? Nuk flasim prej tre vitesh, por jam i lumtur që do të marrin Mbappe. Përfitoj nga kjo intervistë që ai ta kuptoj se jam i lumtur që Reali i tij bën të tilla goditje në merkato”, u shpreh Tebas.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...