Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Presidenti i Lyon, kunja Chelsea-t: Nuk jam miliarder që ta shkarkoj trajnerin

Jean-Michel Aulas nuk ka ndërmend ta shkarkojë trajnerin Peter Bosz pavarësisht se Lyon humbi ndeshjen e katërt radhazi në kampionat të dielën.

Duke folur për mediet franceze, ndërsa pret ndryshimin e kursit në ndeshjen ndaj Toulouse, Aulas thekoi se nuk është miliarder që ta shkarkojë trajnerin.

“Jemi shumë të zhgënjyer për humbjen e katërt radhazi, por nuk jam këtu për të bërë revolucionin. Unë nuk jam miliarder, si ai që shkarkon njeriun që fitoi Champions Leaguen, si kreu i Chelsea-t. Mendoj fillimisht në interes të klubit, pastaj trajneri do të qëndrojë. Njerëzit mendojnë se është vetëm përgjegjësia e tij, por është plotësisht e ndarë me atë të lojtarëve dhe atë të presidentit.”-tha ai.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...