Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Presidenti i Lyonit konfirmon trajnerin e njohur: Ka cilësitë për të na çuar…

Jean-Michel Aulas, presidenti i Lyonit, foli për RMC Sport mbi situatën e skuadrës së tij, që pas 28 ndeshjes mban vendin e 10-të në Ligue 1.

“Nuk është një makth, por është shumë e vështirë. Ne kemi bërë çdo përpjekje të mundshme dhe të paimagjinueshme, kemi ndryshuar trajnerin, duka afruar një teknik me shumë përvojë, të pavarur në ide.

Kemi disa ndeshje përpara, është gjysmëfinalja e Kupës së Francës.

Buxheti për ekipin e parë nuk është i mirë, por më i pranueshëm nëse shikohet edhe ekipi i femrave dhe Akademia.”

Lexo edhe:

Aulas konfirmon vazhdimësinë e Blanc, edhe pse rezultatet nuk kanë qenë të kënaqshme:

“Blanc sigurisht që do të jetë trajner i OL sezonin e ardhshëm. Nuk e njihja në fushë, mendoja se duhet të ishte bërë trajneri ynë 3 vite më parë, por nuk ndodhi. Tani është këtu dhe jam shumë i lumtur. Jam i bindur se ai ka cilësitë për të na çuar në nivelet më të larta”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...