Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Presidenti i Samp ironizon Milanin: Zero gjuajtje në portë

Të dielën Milani ishte ‘viktima’ e Sampdorias në fushën e lojës, ndërsa sot e presidentit Ferrero, me ironitë e tij. Presidenti i Sampdorias është i njohur në Itali për batutat e tij sa humoristike, aq edhe kontradiktore dhe këtë herë ka ironizuar merkaton e kuqezinjve.

“Kisha parashikuar se do të fitonim 2-1, por ata nuk goditën asnjëherë në portë, ndonse kanë shpenzuar 200 milionë euro në merkato. Milan ka një skuadër të mirë, por vetëm individualisht sepse nuk kanë arritur të jenë ekip”, deklaroi Ferrero.

Humbja e Milanit ndaj Sampdorias, nxorri në pah defektet e kuqezinjve dhe nuk u prit aspak mirë nga drejtuesit e klubit, të cilët kanë vënë në diskutim edhe të ardhmen e teknikut Montella. Sot në mbrëmje, Milan do të presë Rijekën, në takimin e vlefshëm për Europa League, ndërsa vëmendja duket se është te ndeshja e të dielës ndaj Romës, një test deçiziv për ecurinë e kuqezinjve në kampionat.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...