Connect with us

Hi, what are you looking for?

UFC

Presidenti i UFC “injoron” futbollin: Ka një arsye pse këtë sport e luajnë edhe 3-vjeçarët!

Futbolli është padyshim sporti më popullor në botë, megjithatë jo të gjithë preferojnë ta ndjekin. I tillë është edhe presidenti i UFC, Dana White. I mësuar ndoshta me një sport tejet të dhunshëm dhe në të cilin duhet të marrësh parasysh gjithçka pasi nuk bëhet fjalë për thjesht një lojë, White theksoi se futbolli si disiplinë, mund të jetë nga ata që kërkojnë më pak talent se sportet e tjera.

“Nuk e duroj dot futbollin, mendoj se nga sportet është disiplina që kërkon më pak talent. Ka një arsye pse edhe një trevjeçar mund ta luaj atë apo jo?

Vrapon nëpër fushë dhe godet një top… Luan një ndeshje dhe porta është aq e madhe, por rezultati shkon vetëm 3-1. Mos po talleni me mua, a e dini sa i patalentuar duhet të jesh që të shënosh vetëm tre gola në një portë aq të madhe?”, u shpreh Dana White.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...