Boks

Presidenti i WBC anëtarëson Shqipërinë: Dua të sjell ndeshje në Air Albania, premtoj më të mirën

Presidenti i World Boxing Council (WBC), Mauricio Sulaman ka vizituar Shqipërinë teksa ka bërë të ditur anëtarësin e Unionit të Boksit Shqipëtar në këtë organizatë ndërsa thekson se dëshiron të organizojë një ndeshje në stadiumin Air Albania pasi impianti i ka lënë një shije tejet pozitive.

“Ne do të bëjmë çmos që Tirana të jetë kryeqyteti i boksit në Shqipëri. Shoh të rinj që mund ta kenë atë brez të gjelbër me të artë. E gjelbra është shpresë. U premtoj se do të bëjë më të mirën time që të punojmë për trajnimin, të punojmë sëbashku.

Ne kemi nevojë për të bashkëpunuar me të gjithë aktorët e sportit. Dua të jap një certifikatë të WBC për Shqipërinë që është një mirëseardhje. Objektivi im personal është që të sjell një ndeshje në stadiumin Air Albania. Është një stadium fantastik”, u shpreh Mauricio Sulaiman, President i WBC.

Ndeshja e radhës që organizon WBC është ajo e datës 18 qershor dhe në këtë event Shqipëria do të përfaqësohet me boksierin Amarildo Vraja.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency