Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Presidenti karikon Bayernin: E dominuam PSG-në, ta bëjmë sërish

Te Bayern Munchen janë të fokusuar te përballja e 8 marsit ndaj PSG-së. Në “Allianz Arena” do të zhvillohet një finale e parakohshme në Champions, por bavarezët janë të avantazhuar pas suksesit 0-1 në kryeqytetin francez.

Në lojë është një biletë në çerekfinale, raund në të cilin kampionët e Gjermanisë duan të jenë me çdo kusht. ”Skuadra e tregoi në Paris që është gjithmonë gati në momentet vendimtare.

Ne e dominuam PSG-në, fitorja mund të ishte edhe më e thellë. Ne e kishim të qartë se kemi një skuadër të madhe, lojtarët thjesht duhet ta demonstronin këtë gjë.

LEXO EDHE: 

Jam i bindur se do e bëjmë sërish. Kam besim të plotë. Kemi edhe stol plot alternativa, të gjithë do donin një stol si i Bayernit”, deklaroi presidenti Herbert Hainer.

Ndërkohë, trajnerin Julian Nagelsmann e shqetëson dëmtimi i Leroy Sane. Lojtari i kombëtares gjermane, është ndalur në stërvitjen e fundit për shkak të problemeve në kyçin e këmbës, thekson Bild.

Sulmuesi rrezikon pjesëmarrjen në duelin ndaj PSG-së, por kontrollet e mëtejshme mjekësore do të përcaktojnë kohën e rikuperimit të 27-vjeçarit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...