Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Presidenti Levy takohet me drejtuesit e Bayernit për Kane, gati oferta e tretë

Presidenti i Tottenham Hotspur, Daniel Levy u takua me drejtuesit e Bayernit këtë javë me temë diskutimi të ardhmen e Harry Kane.

Shefi ekzekutiv i Bayernit, Jan-Christian Dreesen, udhëtoi për në Londër të enjten për të pasur një takim ballë për ballë me Levy-n.

Tottenhami ka refuzuar dy oferta të bavarezëve, duke këmbëngulur se Kane nuk është në shitje.

Pavarësisht qëndrimit të Levy-t, Bayerni ende pritet të bëjë një ofertë të tretë, e cila do të përfaqësonte një ofertë rekord për klubin, pasi gjigantët bavarezë janë të bindur se Kane dëshiron të transferohet në “Allianz Arena”.

 

Lexo edhe: 

Presidenti Levy e ka të qartë se dëshira e Kane është të largohet nga klubi londinez, por ai u ka thënë përfaqësuesve të lojtarit se, nëse rinovon kontratën, do të ketë një nga lojtarët më të paguar në Evropë.

Kane u kthye në stërvitje këtë javë dhe u takua me trajnerin e ri të “Spurs”-ave, Ange Postecoglou.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...