Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Presion me klauzolën, Mbappe “zë ngushtë” Parisin

Kylian Mbappe e ka ndarë mendjen dhe nuk preferon të qëndrojë në Paris. Sulmuesi aktualisht është duke i bërë presion klubit me anë të klauzolës në kontratë, teksa Mbappe ia ka bërë të qartë drejtuesve se nuk do të aktivizojë rinovimin me një tjetër vit deri në 2025.

Kështu, më këtë zgjedhje, Mbappe detyron Paris Saint-Germain që të vlerësojë ofertat e mundshme që mund të mbërrijnë për 24-vjeçarin pasi përndryshe në verën e ardhshme rrezikojnë ta humbasin lojtarin me parametër zero.

Lexo edhe:

Siç dihet, Reali vijon të mbetet pas Mbappe edhe pse tashmë madrilenët nuk e bëjnë diçka të tillë në mënyrë të hapur dhe preferojnë të mbeten në prapaskenë. Nga ana tjetër, edhe vetë sulmuesi preferon Realin e Madridit, por nuk duhet lënë pas edhe Anglia me situatën e Mbappe që monitorohet nga afër edhe në ishull.

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...