Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Presion nga Katar-i, FIFA ndalon birrën në Botëror/ Tifozët acarohen keq, thirrje për bojkot

Nuk kanë të mbaruar “risitë” dhe ndalesat, e pazakonta, për këtë Botëror që do të zhvillohet në Katar.

Së fundmi nga vendi organizator u bë me dije se do të ndalohet konsumimi i birrës në stadium dhe diçka të tillë, ndoshta nën “presionin e mbretërve të Katar-it”, e zyrtarizoi edhe FIFA.

Ky lajm ka acaruar keq tifozët që kanë shkuar dhe që pritet të shkojnë në Katar për të ndjekur nga afër fazën finale të Kupës së Botës Katar 2022.

Sipas raportimeve të medieve britanike në Angli mes tifozëve po shtohen zërat për bojkotim të Katar 2022.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...