Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Pretendoi se fitoi 20 milionë dollarë, Mayweather sulmohet nga ish-“ylli” i UFC-së

Floyd Mayweather po mendon për përballjen e radhës të ekzibicionit, që do të zhvillohet më 13 nëntor kundër “youtuber’-it Deji, në Dubai. Vetëm pak ditë më parë, Mayweather u ndesh me Mikuru Asakura, një luftëtar japonez i MMA-së. Amerikani siguron se ka fituar 20 milionë dollarë nga kjo ndeshje ekzibicioni, por për këtë pohim ka marrë akuza të forta.

“Floyd pretendon se mori 20 milionë dollarë për këtë ndeshje. Për atë që bëri në Japoni, ai mori 8 milionë dollarë,” – thotë “ylli” në pension i UFC-së, Chael Sonnen, në kanalin e tij në YouTube, i cili ka 1 milion abonentë.

Sonnen shkoi më tej në denoncimin e tij ndaj “Money”: “Kam detyrimin gazetaresk t’ju ​​informoj se në fakt janë 8 milionë dollarë dhe po e teproni. I dhanë 8 milionë dhe e bënë të lexojë skenarin. Nuk kishte për t’u stërvitur, sepse skenari ishte në anën e tij.”

Mayweather e bëri të qartë pas duelit të fundit se nuk ka në plan t’i kthehet boksit profesionist. Ai do të ngjitet në ring vetëm në raste duelesh ekzibicioni.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...