Lajme

Preu këmbët disa ditë më parë, ndahet nga jeta ish futbollisti i Interit

Bota e futbollit qan Mauro Bellugin, ish futbollistin e Interit, Napolit, Bolognës e Pistoieses, i cili u nda nga jeta mesditën e sotme në moshën 71-vjeçare. Disa ditë më parë Bellugi u bë shembull për forcën me të cilën përballoi humbjen e të dy këmbëve, e shkaktuar nga një sëmundje e gjakut, që iu përkeqësua nga edhe më shumë nga koronavirusi.

Ish futbollisti italian u shtrua në spital nëntorin e vitit të kaluar dhe gjendja e tij erdhi duke u përkeqësuar javë pas jave, ndërsa në janar iu kërkua të pranojë prerjen e këmbëve, si e vetmja mënyrë për të mbijetuar.

“Koronavirusi përkeqësoi një sëmundje të gjakut ekzistuese dhe mu kërkua të prisja këmbët, si e vetmja mënyrë për të jetuar. Pranova pa hezitim, pasi unë dua të jetoj. Mendoj se e kam zgjidhur momentalisht këtë problem”, pati deklaruar Bellugi pak ditë pas operacionit për prerjen e këmbëve.

Atëherë bota e futbollit u solidarizua me të dhe klubi i Interit i ofroi një vend pune si drejtues në skuadër menjëherë pas daljes nga spitali, por Bellugi nuk ia doli të fitojë betejën me sëmundjen dhe mbylli sytë përgjithmonë mesditën e sotme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency