Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Prezantimi i trofeut të Conference League, Duka: Ju urojmë mirëseardhje dhe rikthehuni sërish në Tiranë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, së bashku me ish-kapitenin e kombëtares, Lorik Canën dhe kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn kanë prezantuar ditën e sotme në “Sheshin Skënderbej” trofeun e Conference League, me finalen që do të luhet në “Air Albania” nesër, 25 maj, në orën 21:00.

Duka iu uroj mirëseardhjen të gjithë tifozëve të Romës dhe Feyenoord-it në Tiranë, ndërsa iu uroj suksese skuadrave në fjalë në finale.

“Mirëserdhët në Tiranë, sot është një ditë e veçantë për ne që prezantojmë për herë të parë trofeun e parë të Conference Leagues. Është ditë e veçantë për Tiranën është ditë fantastike. Ju urojmë mirëseardhjen dhe ju urojmë të vini përsëri në Tiranë. Ju uroj të gjithë bashkë ta shijojmë këtë aktivitet. Ju uroj suksese ekipit të Romës dhe të Feyenoordit, uroj që të dy ekipet të dhurojnë sa më shumë spektakël.”-deklaroi Presidenti i FSHF-së.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...