Formula 1

Prezantohet ‘W09’, makina që do të mbrojë titullin kampion (Foto)

Skuadra e udhëhequr si gjithmonë nga Toto Wolf, hoqi në Silverstone “vellon” e W09, njëvendëshes që në botërorin e 2018, do t’i besohet të njëjtës dyshe pilotësh që në sezonin e kaluar siguroi të dy titujt, për pilotë dhe konstruktorë, anglezit Lewis Hamilton dhe finlandezit Valteri Bottas, që tashmë bëri edhe një xhiro në pistë, duke përfituar nga mundësia e ditës së filmimit.

Në luftën me Ferrarin, që duket se do të jetë një rivalitet i ndezur edhe për faktin se të dyja skuadrat vendosën të bëjnë në të njëjtën ditë prezantimin e makinave të reja, skuadra e Mercedes shpërndau më herët se rivalët imazhet e para të makinës së re, të filmuara në korsinë e bokseve, mjet me të cilin synon të konfirmojë monopolin që ka krijuar në këto sezonet e fundit.

W09, të paktën në dukje nuk është se shfaq ndonjë ndryshim të jashtëzakonshëm me W08 e mëparshme, çka është një shenjë se te Mercedes synojnë të ruajnë vazhdimësinë, e madje dhe në look, me linjën me tonalitetet në krom, shumë të ngjashëm me atë të mëparshmen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency