IPKO Superliga

Prishtina bën detyrën, fiton me Ferizajn dhe ndez garën për titull

Prishtina bëri detyrën ndaj Ferizajt në “Fadil Vokrri”, fitoi me rezultatin 3-2 dhe barazon Gjilanin e vendin të dytë me 41 pikë, tri pikë më pak se Ballkani kryesues, duke e ndezur edhe më shumë garën për titullin kampion.

Ahmed Januzi me dygolësh dhe Otto John i dhanë epërsinë e trefishtë skuadrës vendëse, që toleroi shumë në fundin e takimit, duke pësuar dy herë autorë Krasniqin dhe Dajakun me 11-metërsh (minuta e tretë shtesë).

Për Ferizajn, kjo disfatë ishte një hap tjetër prapa në përpjekjen për të mbijetuar në Superligë, pasi tani ferizajasit kanë 22 pikë në vendin e 10-të, tri më pak se se vendi i tetë, Flamurtari, i cili megjithatë e ka një ndeshje më pak për të zhvilluar.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency