Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Prishtina e Currit fiton në transfertë, Drita e mbyll në barazim

Prishtina e drejtuar nga trajneri Debatik Curri rikthehet te suksesi në kampionat. Kryeqytetasit mposhtën në transfertë me shifrat 0-1, Drenicën teksa goli vendimtar u shënua nga mbrojtësi Bujar Pllana në minutën e 33-të të pjesës së parë. Duket se rikthimi i Currit te bardhekaltërit ka ndikuar për mirë te lojtarët e Prishtinës teksa pas kualifikimit në Kupë, vjen edhe fitorja në kampionat.

Pas këtij trepikëshi, Prishtina ngjitet në kuotën e 35 pikëve në vendin e katërt të kampionatit. Nga ana tjetër, Drenica mbetet e fundit me 23 pikë pas 26 ndeshjesh të luajtura. Ndërkohë, në ndeshjen tjetër, Drita nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola në transfertë ndaj Malishevës.

LEXO EDHE:

Gjilanasit u ndalën pas fitores në derbi, megjithatë mbeten në krye të kampionatit me 52 pikë, edhe pse në rast suksesi të Ballkanit e humbasin kryesimin. Sakaq, Malisheva mbetet në vendin e shtatë me 29 pikë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...