IPKO Superliga

Prishtina e Josës merr kreun me goleadë

Janë luajtur sot ndeshjet e fundit javës së 11, të Vala Superligës, në Kosovë, teksa bien në sy fitorja e thellë e Prishtinës.

Skuadra e drejtuar nga tiranasi Josa ka mposhtur 4-0 Llapin e Podujevës dhe ka marrë kreun e renditjes, me 21 pikë në 11 javë.

Mankenda hapi serinë e golave për prishtinalinjtë, ndërsa Januzi dyfishoi rezultatin. Sulmuesi tjetër Ahmeti shënoi një gol në fund të pjesës së parë dhe nëj tjetër në të dytën, duke vulosur rezultatin 4-0.

Në takimin tjetër, midis Vllaznisë së Pozheranit dhe Gjilanit, nuk pati asnjë gol të shënuar dhe dy skuadrat ndanë nga 1 pikë.

Pas 11 javësh, Vala Superliga kryesohet nga Prishtina me 21 pikë, e ndjekur nga Llapi me 20, Gjilani me 19 dhe Liria 18.

E shtunë
Prishtina – Besa 4-0
Vllaznia Pozheran – Gjilani 0-0
E premte
Drenica –Feronikeli 0-0
Drita – Trepca ’89 1-1
Flamurtari – Vëllaznimi 1-1 (e ndërprerë)
Liria – Llapi 3 : 0

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency