Europa League

Prishtina ëndërron të shkojë larg në Europë, sot sfidon luksemburgasit e Fola Esch

Pasi kaloi me sukses turin paraeliminator Prishtina do të zbresë sërish sot në fushë për të treguar vlerat në arenën europiane. Shorti u tregua bujar me skuadrën e Mirel Josës që në ruandin e parë kualifikues do të ketë përballë një tjetër skuadër modeste por gjithsesi më të fortë së Europa e Gjibraltarit të cilën bardhekaltrit e elimininuan me rezultat të përgjithshëm 6-1. Bëhet fjalë për Fola Esch të Luksemburgut një klub me histori të madhe në shtetin e vogël në qëndër të Europës. Fola ka fituar 10 trofe në Luksemburg, 7 kampionate dhe 3 Kupa dhe vitin kaluar arritin suksesin e saj më të madh në arenën europiane teksa kaloi dy ture në Europa League duke nxjerrë jashtë moldavët e Milsamit dhe azerët e Inter Baku, duke u eliminuar më pas nga suedezët e Ostersunds që kaluan edhe grupin. Një tregues i qartë ky se Prishtina sdo ta ketë aspak të lehtë. Sot në orën 18:00 në stadiumin Emile Mayrisch me një kapacitet prej 4900 vendesh do të zhvillohet sfida e parë mes këtyre dy skuadrave, me formacionin e Josës që do të bëjë të pamundurën për të marrë të shënuar të paktën një gol dhe për të marrë një rezultat pozitiv që do t’ia bënte më të thjeshtë çështjen e kualifikimit në ndeshjen e kthimit pas 1 jave në Mitrovicë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency