IPKO Superliga

Prishtina-Feronikeli “ndez” kryeqytetin, barazimi nuk vlen

Pas barazimit pak sa edhe befasues në Klinë me Dukagjinin, Prishtina do të luajë të mërkurën mbrëma njerën ndër ndeshjet më të rëndësishme të pjesës vjeshtore të kampionatit, pasi në stadiumin “Fadil Vokrri”  pret kampionin aktual Feronikelin.

Bilanci i kaltër e bardhëve në tri ndeshjet e fundit direkte nuk ka qenë aspak i mirë pasi nuk ka shënuar asnjë fitore, ndaj për djelmoshat e Armend Dallkut ndoshta është momenti i fundit që të mposhtin rivalin e madh, dhe të vazhdojnë rrugëtimin dhe garën e madhe me shumë rivalë tjerë për titull të kampionit.

Feronikeli po kalon në krizën më të madhe prej se është pjesë e elitës, dhe vetëm fitorja ndaj Prishtinën në kryeqytet do të rikthente harmoninë në klub dhe besimin se mund ta mbrojnë titullin e fituar një vit më herët.

Feronikeli do të udhëtojë me formacionin më të mirë të mundshëm, ndërsa te Prishtina me shumë gjasë rikthehet edhe i lënduari Leonit Abazi që nuk luajti ndaj Dukagjinit, si dhe sulmuesi Ahmet Januzi që mungoj në Klinë shkaku i kartonëve.

Ndeshja derbi Prishtina-Feronikeli, transmetohet direkt në Supersport të mërkurën me fillim nga ora 18.00.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency