IPKO Superliga

Prishtina fiton me goleadë, “shumë zhurmë për një pikë” në Llapi-Drenica

Janë luajtur sot tre nga ndeshjet e javës së 24-t të IPKO Superligës së Kosovës, teksa ra në sy fitorja e thellë e Prishtinës me rezultatin 5-1 ndaj Besës së Pejës. Skuadra kryeqytetase nuk e vuri për asnjë moment në dyshim suksesin dhe dominoi gjatë gjithë 90-minutëshit.

Abazaj, Krasniqi e Kryeziu shënuan për bardheblutë kryeqytetas në pjesën e parë, ndërsa pejanët provuan të rihapin takimin me Sheqerollin në minutën e 48’, por më pas Prishtina shënoi edhe dy herë të tjera me Mankendën e Prapashticën, duke vulosur suksesin.

Spektakël dhe plot 6 gola pati edhe në takimin tjetër mes Llapit e Drenicës, dy skuadra që në fund ndanë nga një pikë falë barazimit 3-3. Gjoni, Uka e Cikani shënuan për miqtë nga Drenica, ndërsa vendasit barazuan me Hotin, Ramadanin e Januzin.

Takimi tjetër i luajtur sot ishte ai mes Trepçës ’89 dhe Feronikelit, që përfundoi në barazim pa gola, me dy skuadrat që bënë shumë pak për të shënuar dhe u kujdesën veçanërisht për fazën mbrojtëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency