IPKO Superliga

Prishtina i jep leksion Llapit, Feronikeli dhe Drita ndahen në paqe

Prishtina “trondit” Llapin brenda në Podujevë. Skuadra e Armend Dallkut reagoi fuqishëm pas humbjes në kryeqytet ndaj Feronikelit duke fituar në shtëpinë e llapjanëve me rezultatin e thellë 1-4. Një sukses që afron ndjeshëm Prishtinën me kreun dhe largon skuadrën Tahir Batatinës që gjithashtu synon titullin në këtë sezon. Nuk kishte shumë histori sfida e zhvilluar në Podujevë pasi Krasiniqi dhe Haliti i dhanë avantazhin e dyfishtë Prishtinës që në 32 minutat e para. Në fraksionin e dytë shënuan edhe Januzi e Thaçi për rezultatin 0-4 ndërkohë që golin e vetëm për Llapin e shënoi Selmani në të 75-ën. Me këtë fitore Prishtina u ngjit në kuotën 27 pikëve ndërsa Llapi mbeti në kuotën e 24 të tillave. Përfundoi në barazim pa gola ndërkohë sfida tjetër e javës së 15-të e zhvilluar këtë të shtunë në Drenas ajo mes Feronikelit dhe Dritës një barazim që i shkoi më shumë përshtat skuadrës nga Gjilani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency