IPKO Superliga

Prishtina kap kreun, Llapi mposht Feronikelin!

2020-ta e Prishtinës ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Skuadra kryeqytetase mori fitoren 3-të në 3 takime gjatë këtij viti mes kampionatit dhe Kupës. Prishtina fitoi lehtësisht në transfertën e Skënderaj ndaj Drenicës që konsiderohet një kundërshtar i vështirë dhe falë kësaj fitoreje u ngjit në kuotën e 37 pikëve po aq sa edhe Drita e Ballkani që kryesojnë klasifikimin e IPKO Superligës së Kosovës por skuadra e Ismet Munishit ka një ndeshje më shumë për të luajtur pasi ndeshjen e saj të javës së 19-të e ka të dielën. Ishte Otto John ai që hapi serinë e golave pas vetëm 13 minutave. Nigeriani po shënon rregullisht dhe është kthyer në liderin të sulmit të Prishtinës. Pas Otto John gjetën rrugën e rrjetës edhe Ergyn Ahmeti dhe Edmond Turku që shënoi në portën e tij, ndërkohë që golin e nderit për Drenicën e realizoi Coulibaly. Mori fitoren e parë për këtë vit kalendarik Llapi që mposhti 2-1 në Podujevë pikërisht Feronikelin duke e barazuar skuadrën nga Drenasi në kuotën e 28 pikëve. Për Llapin shënoi dy herë mesfushori shqiptar Ersil Ymeraj ndërkohë që golin e barazimit provizor për Llapin e shënoi Ilir Berisha. Në sekondat e fundit të shtesës, Carioca humbi një 11-metërsh të cilin e priti portieri italian i Llapit Nava.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency