IPKO Superliga

Prishtina kthehet te fitorja ndaj Feronikelit, -4 nga Drita

Feronikeli nuk i bëri dot ballë Prishtinës në sfidën përmbyllëse të javës së 27-të të IPKO Superligës së Kosovës, që u zhvilloi në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kryeqytetasit triumfuan me rezultatin 3-1 dhe rikthejnë diferencën prek katër pikësh që ishte me Dritën kryesuese para se të zhvilloheshin ndeshjet e kësaj jave.

Në kryeqytet u zhvillua një ndeshje e hapur dhe me ritëm të kënaqshëm, me Prishtinën që falë cilësive që ka i shfrytëzoi më mirë rastet e krijuara në portën kundërshtare, madje mund të kishte fituar edhe më thellë.

Otto John prishi ekuilibrat në rezultat që në minutën e 11-të, por vetëm pak çaste më vonë barazoi Dabiqaj. Presioni dhe dominimi territorial i ekipit të drejtuar nga Armend Dallku sollën golin e dytë për vendësit në fundin e pjesës së parë, i shënuar nga Mankenda, pas një aksioni model.

Shpresat e Feronikelit për t’u kthyer me pikë nga Prishtina i shuan në minutën e 57-të, kur Ahmed Jonuzi realizoi golin e 3-1, që mbeti rezultati përfundimtar i këtij takimi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency