Futboll

Prishtina mposht Dritën në finalen e Antalias dhe fiton Superkupën

Është zhvilluar sot në Antalia të Turqisë finalja e Superkupës së Kosovës, trofe që u diskutua mes Dritës kampione në fuqi dhe Prishtinës fituese të Digitalb Kupës, ndërsa triumfues ishin pikërisht kryeqytetasit me rezultatin 1-3.

Kjo është hera e parë që një finale e këtij lloji luhet jashtë Kosove dhe pikërisht në Antalia, ku dy skuadrat po kryejnë edhe fazën përgatitore, ndërsa 90-minutëshi ishte i luftuar dhe spektakolar.

Zyba kaloi në avantazh Prishtinën që në minutën e dytë, ndërsa reagimi i Dritës ishte i menjëhershëm, pasi Kastriot Rexha riktheu baraspeshën në minutën e 4-t.

Në minutën e 22-të Prishtina fitoi një penallti, të cilën e ekzekutoi saktë Krasniqi dhe u dha avantazhin kryeqytetasve, ndërsa në shtesë ishte Shillova që vulosi suksesin 3-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency