Kosova

Prishtina mposht me vështirësi Ballkanin, Llapi ia del edhe ndaj Feronikelit

Prishtina triumfoi më vështirësi 2-1 përballë Ballkanit në javën e 18-të të Superligës së Kosovës falë një goli të minutave të fundit të shënuar nga pika e bardhë e penalltisë nga Besnik Krasniqi. Një penallti e kontestuar nga skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi, që humb terren ndaj Dritës për kreun e klasifikimit.

Otto John e shënoi golin e parë të takimit në minutën e 45-të, pasi u shërbye nga Abazi. Gjithsesi, në momentet e fundit të pjesës së parë Visar Berisha ktheu ekuilibrin në rezultate, duke shënua me kokë.

Skuadra e Zekirija Ramadanit u shfaq me tjetër ritëm në pjesën e dytë, gjithsesi golin do ta gjente në minutën e fundit të kohës së rregullt me 11-metërsh.

Llapi e ka mundur 3:2 Feronikelin, duke e regjistruar fitoren e tretë radhazi, falë të cilës largohet nga zona e rënies nga Superliga për herë të parë këtë sezon.

Gjen vazhdimësinë e rezultateve Llapi, që iu imponua me rezultatin 3-2 Feronikelit në Podujevë. Për skuadrën e drejtuar shënuan për fitoren e tretë radhazi Bujar Idrizi, Sava Gardasevic dhe Arbnor Ramadani. Për Feronikelin shënoy dy herë Marko Simonovski, por që nuk mjaftoi për të shmangur humbjen e ekipit nga Drenasi.

Llapi i largohet fundit dhe shkon në kuotën e 20 pikëve, dy më shumë se vendi i parafundit që mbahet nga Drenica.

Kjo ishte fitorja e katërt në pesë ndeshjet e fundit për skuadrën e Batatinës, e cila gjendej në vështirësi të mëdha në fillim të sezonit.

Skuadra e Klodian Duros, ndërkohë, mbetet në vendin e pestë me 23 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency