Futboll

Prishtina në superformë, fiton të 5-ën rresht dhe kap vendin e 2-të!

Viti 2021 ka nisur në mënyrë perfekte për Prishtinën që njeh vetëm fitore në ndeshjet zyrtare. Pas triumfeve në Superkupën e Kosovës dhe në Kupë ndaj Dritës, skuadra kryeqytetase e ka çuar në 5 numrin e fitoreve rresht edhe në kampionat. Prishtina mposhti me rezultatin e pastër 2-0 Llapin në stadiumin Fadil Vokrri falë golave të Krasniqit dhe Shillovës duke u ngjitur përkohësisht në vendin e 2-të në kuotën e 47 pikëve. Zhgënjeu sërish Gjilani ndërkohë që nuk ka marë asnjë fitore në vitin 2021, pasi u ndal edhe nga Arbëria në një barazim 1-1. “Skifterat” realizuan të parët me Bruqin, por braziliani Marclei 5 minuta përpara fundit, shmangu humbjen e skuadrës mike. Pas 23 javësh, Gjilani pozicionohet i 4-ti me 33 pikë ndërsa Arbëria e 8-ta me 26 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency