Futboll

Prishtina “ngel thatë”, Drita ruan kryesimin e kampionatit

Në ndeshjen e luajtur në stadiumin Fadil Vokrri, Prishtina nuk ka shkuar më shumë se një barazim i thatë (0-0) pa gola në sfidën ndaj Dritës. Ekipi kryeqytetas nuk arriti të gjente rrugën e rrjetës dhe nuk kanë mundur të reagojnë në formën e duhur pas disfatës së fundit me Drenicën. Skuadrës bardhekaltër në këtë sezon i mungon vazhdimësia ndërsa mbetet në vendin e katërt të klasifikimit me 12 pikë.

Nga ana tjetër, Drita rikthehet te barazimi pas katër fitoreve radhazi të cilat në fakt e lejojnë ende të ruajë kryesimin e renditjes me 18 pikë ndërsa ndiqen nga Ballkani i Ilir Dajës me dy më pakë.

Megjithatë, këta të fundit përveç dy pikëve më pak, kanë gjithashtu edhe dy ndeshje më pak se Drita dhe mund të marrin në vijim kreun. Pozitive për Dritën është fakti se kur janë luajtur tetë ndeshjes ende nuk kanë pësuar disfatën e parë në këtë kampionat, duke qenë i vetmi ekip me zero në kolonën e humbjeve.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency